Create an Account

Czereśnia jest drzewem występującym na terenie Europy i Azji. Jej kuliste owoce zawierają stosunkowo duże pestki. Mają charakterystyczny czerwony kolor, choć występują także odmiany żółte i ciemno bordowe.

Owoce mają bardzo apetyczny wygląd i orzeźwiający smak, stanowią doskonałą przekąskę dla osób dbających o linię ze względu na niskokaloryczność.

Informacje o produkcie

W ponad osiemdziesięciu procentach czereśnie składają się z wody, poza tym w ich składzie znajdziemy niewielkie ilości białka i węglowodanów oraz witaminy z grupy B (B1, B2, B6), a także C i E oraz pektyny i kwas foliowy.
Owoce mają właściwości pobudzające wzrost cebulek włosowych i odmładzające tkanki. Dzięki zawartości bioflawonoidów- przeciwutleniaczy, które zwalczają wolne rodniki, spożywanie tych owoców przyczynia się do spowolnienia procesów starzenia się skóry. Systematyczne spożywanie czereśni poprawia kondycję skóry, sprawia, że staje się ona bardziej napięta i jędrna.

Czereśnie są również cennym źródłem jodu, który wspomaga produkcję hormonów tarczycy i reguluje przemianę materii.

Czereśnie najczęściej spożywane są na surowo. Produkuje się z nich również dżemy, koncentraty, konfitury i kompoty. Służą także jako dekoracja do ciast, deserów, lodów lub naleśników.

Kalendarz dostępności

01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12
Hiszpania
Dostępne Niedostępne
Back to Top