Create an Account

Grejpfrut został wyhodowany przez skrzyżowanie pomarańczy olbrzymiej z pomarańczą chińską. Uprawia się go w rejonie Morza Karaibskiego, a także w innych krajach strefy podzwrotnikowej (w Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Argentynie, Indiach, Izraelu, Turcji i krajach Afryki Południowej).

Informacje o produkcie

Grejpfrut jest owocem cytrusowym o charakterystycznym słodko-kwaśnym smaku z nutą goryczy. Nazwa owocu pochodzi od słów grape (grono) i fruit (owoc), ponieważ na drzewach układają się one w grona. Osiągają średnicę 15 cm i masę 200–500 g. Barwa skórki i miąższu różni się w zależności od odmiany może być żółta, zielona lub czerwona. Najbardziej popularne odmiany to: Star Ruby, Ruby Red.
Grejpfrut stanowi bardzo bogate źródło witamin i mikroelementów. Średni owoc może zaspokoić dzienne zapotrzebowanie organizmu na witaminę C oraz 1/3 zalecanej dawki witaminy A (beta-karotenu). Zawiera także sporą ilość witamin z grupy B, witaminy E, PP, kwasu foliowego, wapnia, żelaza, fosforu, cynku, magnezu, manganu oraz fluoru. Dzięki temu grejpfrut ma silne właściwości przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe.

Najczęściej spożywane są w stanie surowym, po obraniu ze skóry. Z grejpfrutów produkowane są soki, napoje i sałatki owocowe.

Kalendarz dostępności

01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12
Argentyna
Hiszpania
Izrael
RPA
Turcja
Urugwaj
Dostępne Niedostępne
Back to Top